Posted by on Kwi 18, 2013

Nakładem krakowskiego Znaku ukazało się wznowienie  „Ogrodu Afrodyty”. Historia Zofii Potockiej, pięknej Bitynki stanisławowskiej Polski ma nową oprawę graficzną.

 

Stachniak_Ogrod Afrodyty

Wybrane recenzje:

   Portal: Onet.pl:

Ewa Stachniak, próbując wiernie odtworzyć skomplikowany portret Zofii Potockiej, sięgnęła po wszystkie dostępne źródła. W ten sposób powstała powieść historyczna, będąca  studium jednej z najciekawszych postaci polskiej historii. Autorka opisała także realia ówczesnej epoki, bardzo ważny aspekt wpływający na kształtowanie się charakteru, który do tej pory był raczej pomijany.

Portal: Można przeczytać:

Powieść fascynuje od pierwszych stron. Tak niepodobna do ckliwych opowieści o kobiecie  i jej życiu. Pełna jest wszelkich aspektów kobiecości, pozbawiona wstydu, a jednocześnie nie wulgarna. Cudownie omieciona czarem, trochę przykurzonym, epoki, która minęła. W której kobieta była otaczana czcią, choć często musiała o nią walczyć.

Portal: Myśli czytelnika:

„Ogród Afrodyty” jest dobrą książką, napisaną z rozmachem. Pokazuje nam kobietę, ktora wyprzedziła swoją epokę, niezależną i walczącą o swoje szczęście. Ewa Stachniak nie ocenia w swojej książce pięknej Zofii, to pozostawia nam, ale pokazuje nam ją od innej strony, może tej mniej znanej.

Portal: Dziennik Literacki:

Ewa Stachniak w cudowny sposób odtworzyła historię życia jednej z najciekawszych kobiet polskiej historii. W wyniku jej pracy powstała urzekająca powieść, stylem nie ustępująca poczytnym biografiom Irvinga Stone’a. Zdecydowanie warta przeczytania.