Jestem wrocławianką, anglistką. Do Kanady przyjechałam w 1981 roku na stypendium doktoranckie Uniwersytetu McGill w Montrealu. Doktorat poświęcony twórczości Stefana Themersona, polskiego pisarza piszącego w Londynie po angielsku, obroniłam w 1988 roku na anglistyce McGill.

Zadebiutowałam opowiadaniem “Marble Heroes,” które ukazało się w kanadyjskim magazynie literackim The Antigonish Review, w roku 1994.

Konieczne kłamstwa (WKTS 2004) Necessary Lies– moja pierwsza powieść opowiada kanadyjską historię emigrantki znad Odry. Uznana za najlepszy debiut powieściowy Kanady roku 2000: nagroda Amazon.com/Books in Canada First Novel Award .

Ogród Afrodyty (Świat Książki 2007)  tytuł oryginału Garden of Venus, jest oparta na motywach z życia Zofii Potockiej, żony Szczęsnego Potockiego. Powieść ukazała się w Kanadzie, Anglii, Australii, Nowej Zelandii, Grecji, Hiszpanii, we Włoszech, w Brazylii i Serbii,  w Polsce i na Ukrainie.

Dysonans (Świat Książki 2009) to spojrzenie na kobiece ideały polskiego romantyzmu oparte na motywach z życia Delfiny Potockiej i Elizy Krasińskiej.

Katarzyna Wielka; Gra o władzę (Znak, 2012) (The Winter Palace) i Cesarzowa nocy (Empress of the Night) poświęcone są historii niemieckiej księżniczki która została imperatorową Wszechrosji. Powieści ukazały się w Kanadzie, Stanach, Anglii, Holandii, Niemczech, Czechach, Słowacji, Serbii, Turcji, Rumunii i Albanii. W Kanadzie znalazły się na liście bestsellerów dziennika The Globe and Mail, a w Niemczech na liście bestsellerów  Kultur Spiegel. W Stanach Zjednoczonych The Washington Post umieścił The Winter Palace na liście 50 najciekawszych powieści 2012 roku.

Bogini tańca (Znak 2017) tytuł oryginału The Chosen Maiden (Doubleday Canada 2017) to historia Bronisławy Niżyńskiej, młodszej siostry słynnego Boga tańca, Wacława.